Każda nasza „zachcianka” mieszkaniowa wpływa na cenę mieszkania. Jednak pragnienie pięknego i zapierającego dech w piersiach widoku z okna to dodatkowy bonus podnoszący cenę za nasze przyszłe mieszkanie. Mieszkania z widokiem na góry, jeziora czy morze są bardzo wysoko cenione. Miejsce nad samym morzem czy też blisko gór, to bardzo dobre miejsce inwestycyjne, hotelowe, ale przede wszystkim raj turystyczny. Dlatego za takie udogodnienia trzeba należycie zapłacić. Mieszkanie z pięknym widokiem wydaje się być bardziej luksusowe, co zwiększa jego wartość. 

A może nad morze?

Jednym z najpiękniejszych miejsc krajobrazowych w Polsce jest nasze morze – Bałtyk wraz z wybrzeżem. Wszystkie pokoje, mieszkania, domy czy hotele mają tutaj wyższe ceny od tych lokalnych. Wszystko za sprawą niesamowitej lokalizacji i zagwarantowanych, zapierających dech w piersiach widoków. 

Ceny za metr kwadratowy na polskim wybrzeży wahają się w granicach 20 – 30 tysięcy. I tak według tego cennika, w Mielnie zapłacilibyśmy 18 tysięcy złotych za metr, w Gdyni – 21 tysięcy, a w Świnoujściu aż 28 tysięcy za metr kwadratowy! Takie mieszkania to luksusy przede wszystkim dla  bogatych ludzi, którzy oglądają pejzaże przyrody polskiej przez okna i dla takich, którzy kontakt z pięknem natury wysoko sobie cenią. 

Na Mazury! 

Ceny mieszkań na Mazurach są zauważalnie mniejsze od tych położonych nad polskim morzem. Cena za metr, jak w każdym miejscu, zmienia się w zależności od dokładnego położenia. Jednak na Mazurach cena za jeden metr kwadratowy oscyluje w granicach 10 tysięcy złotych. Mazury cechują się dużą rozpiętością cen. 

Miasto też jest OK! 

W mieście luksusowym krajobrazem jest panorama miasta. Dostępna tylko dla mieszkań usytuowanych w wysokich wieżowcach. Choć w mieście popularnością cieszą się również mieszkania z widokiem na Stare Miasto. Zabytki to także ważny element krajobrazu. W Krakowie, Gdańsku czy Wrocławiu za metr kwadratowy należy zapłacić w granicach 13 – 15 tysięcy złotych. 

Mimo spadku zainteresowania mieszkaniami, te luksusowe pojedyncze opcje stanowią świetną opcję i stale są w kręgu zainteresowania, ze względu na swoją prestiżowość i luksusowość.