Kupujesz mieszkanie. Z każdej strony jesteś zalewany coraz to nowszymi reklamami. Na przystankach tramwajowych i autobusowych, na przeglądanych stronach internetowych, w gazetach, na billboardach. Wielkie reklamy pojawiają się przeważnie tam, gdzie właśnie powstaje nowe osiedle. Reklamy często krzyczą do nas „Ostatnie sztuki”, aby wywrzeć na nas presję czasu i zwiększyć prawdopodobieństwo zakupu mieszkania, bo przecież „taka okazja nie może nam uciec sprzed nosa”. Mimo wszystko dobrze zachować zdrowy rozsądek i podejść do procesu kupna spokojnie i stabilnie. 

Deweloper. Człowiek pożądany 

Dobry deweloper to ktoś taki, kto potrafi sprzedać mieszkanie każdemu. Jednak aby to było możliwe musi również dbać o reklamę firmy, aby istniała w świadomości społeczeństwa i kojarzyła się ciepło, co zwiększa skuteczność transakcji. Deweloper musi znaleźć ludzi, którzy będą chcieli kupić mieszkanie jeszcze przed jego wybudowaniem, ponieważ do startu inwestycji potrzebny jest wkład.
Zadaniem dewelopera jest stworzenie takiej reklamy, która przekona kupującego do wyboru „właśnie tego mieszkania”. Aby wyprzedzić konkurencję deweloper musi popisywać się coraz to nowszymi i innowacyjnymi pomysłami, które zbliżą kupujących do jego firmy. 

Bardzo ważna jest również opinia o firmie, na którą pracuje sam deweloper. Im lepsza, tym lepszy odbiór firmy wśród kupujących, co zwiększa szanse na sukces transakcji. Bycie deweloperem nie ogranicza się do przekonywania czy składania propozycji kupna mieszkania. Deweloper musi dbać nie tylko o swój wizerunek, ale i o wizerunek firmy, jednocześnie  starając się pozyskać nowych klientów, kontrolować rozwój firm konkurencyjnych i rozwijać reklamę. Jednocześnie musi mieć dużą wiedzę z zakresu inwestycji mieszkaniowych i samych mieszkań. Bardzo pomocna jest tutaj również sieć kontaktów, które posłużą radą i pomocną dłonią w sytuacji kryzysowej. 

Zbieranie doświadczenia, obserwacje rozwoju innych firm, uczenie się na własnych i cudzych błędach pomaga deweloperowi stawać się jeszcze lepszym deweloperem, którego działanie ma wysoką skuteczność. Bycie deweloperem to dobra opcja dla ludzi otwartych, mobilnych i lubiących wyzwania.