Posiadana przez nas nieruchomość jest bardzo często najważniejszym oraz najdroższym składnikiem posiadanego przez nas majątku. W pewnym momencie może przyjść czas na sprzedaż mieszkania i warto do tej czynności przygotować się jak najlepiej, gdyż nie jest to taka prosta sprawa jak może się wielu z nas wydawać.

Podstawowym błędem popełnianym przez większość osób chcących sprzedać np. mieszkanie w bloku jest słabe przygotowanie do tego zadania. Nie da się sprzedać szybko i w zadowalającej cenie mieszkania bez wcześniejszych dokładnych przygotowań. W dzisiejszym artykule opiszę wszystkie podstawowe błędy, które mogą uniemożliwić Ci lub znacząco opóźnić sprzedaż mieszkania.

Sprawdź ofertę: administrowanie i zarządzenie nieruchomościami.

Kolejnym błędem, jaki często popełniamy, jest nieatrakcyjna i niedbała oferta umieszczona w internecie oraz na portalach z ogłoszeniami nieruchomości. W dzisiejszych czasach tego typu ogłoszenia są podstawą w walce o klienta. Dobrze przygotowane ogłoszenie powinno zawierać wszystkie niezbędne informacje na temat oferowanej nieruchomości. Powinny znaleźć się w nim m.in. informacje na temat roku budowy naszej nieruchomości, stanu, w jakim jest obecnie, dokładnego adresu oraz ceny, za jaką chcemy sprzedać nasze mieszkanie.Postarajmy się, by nasze mieszkanie wywierało wrażenie przytulnego i przyjaznego. W tym celu wystarczy dodać kilka dodatków, ozdób jak na przykład firanki, rolety czy zasłony. Dodatkowo dobra oferta nie może obyć się bez profesjonalnych zdjęć wnętrz mieszkania. Warto to zadanie zlecić firmie fotograficznej, która za niewielkie pieniądze zrobi nam profesjonalną sesję zdjęciową. Dobrej jakości zdjęcia w znacznym stopniu podnosi atrakcyjność każdej oferty nieruchomości.

Poważnym błędem opóźniającym sprzedaż może być też niejednoznaczny stan własności mieszkania lub np. obciążenie hipoteki naszej nieruchomości. Warto jest więc przed przystąpieniem do sprzedaży zająć się tą sprawą i załatwić wszelkie formalności.

Jeżeli nie mamy głowy do tego typu załatwień i przygotowań powinniśmy zdecydować się na zlecenie sprzedaży przedstawicielowi biura nieruchomości. Za niewielką prowizję zajmie się on wszystkimi sprawami związanymi ze sprzedażą oraz przygotowaniem mieszkania do oględzin przez potencjalnych nabywców.