W każdym biznesie panują pewne zasady, których powinniśmy przestrzegać, jeżeli chcemy zarabiać godziwe pieniądze. Podstawową z nich, która jest wyznacznikiem powodzenia w każdym biznesie, jest reklama. Określana dźwignią handlu jest kluczem do pozyskania klienta i nawiązania kontaktów biznesowych.

Branża nieruchomości podobnie jak i inne branże wymaga reklamy. Prowadząc dobrze prosperujące biuro pośrednictwa nieruchomości, powinniśmy ponosić spore nakłady na reklamę oraz marketing. Jeżeli w pewnym momencie postanowimy zacząć oszczędzać na tych dwóch kluczowych dla nas wydatkach, powinniśmy się liczyć z szybką i bardzo bolesną weryfikacją naszych skłonności do nadmiernego oszczędzania pieniędzy w miejscach, w których tego nie powinniśmy robić.

Reklamować swoje biuro nieruchomości możemy na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest strona internetowa. To właśnie w prywatnym serwisie www naszego biura będziemy umieszczali oferty nieruchomości. Strona powinna zostać wykonana w sposób staranny oraz pasujący do naszej poważnej branży. Aby strona i nasze biuro zaistniało w sieci i świadomości potencjalnych klientów, powinniśmy ją pozycjonować. Można zlecić to firmie SEO, która dopasuje odpowiednie słowa kluczowe i poprawi pozycję naszej strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli założyliśmy stronę www i ją reklamujemy, warto zająć się stworzeniem kont w kilku, a nawet kilkunastu najważniejszych portalach ogłoszeniowych. Tam również będziemy dodawali nasze ogłoszenia nieruchomości. Jest to bardzo dobra forma promocji biura, gdyż nie wymaga dużych nakładów pracy oraz wydatków.

Żyjemy w epoce internetu oraz elektroniki, ale nadal bardzo ważnym miejscem, w którym powinna znaleźć się nasza reklama oraz ogłoszenia jest lokalna gazeta ogłoszeniowa. Co więcej, aby zdobyć klientów, możemy skorzystać z płatnych reklam np. na stronie głównej lub w dziale polecanych firm.

Niezwykle ważna dla dobrego wizerunku naszej firmy jest też siedziba. Powinna być schludna oraz dobrze się prezentująca. Nie możemy prowadzić biura nieruchomości w mało estetycznym budynku z zaniedbanymi wnętrzami.