Gdy nadchodzi okres letni w ogrodzie należy kontynuować takie prace, które były rozpoczęte w okresie wiosennym, a nasze rośliny muszą otrzymać odpowiednią ilość wilgotności. Na pewno bardzo ważną czynnością w tym okresie będzie właśnie podlewanie naszych roślin. W czasie upałów woda z ziemi będzie bardzo szybko parować, dlatego rośliny mogą zostać przesuszone.

Zawsze pamiętajmy, że podlewanie ogrodu w dzień, gdy słońce jest największe mija się z celem. Będzie o bowiem powodowało poparzenie liści i kwiatów ponieważ kropelki wody będą bardzo szybko wyparowywać z takich roślin. Podlewać powinno się o świcie bądź tez o zmierzchu wodą, której temperatura będzie podobna do temperatury, która panuje w otoczeniu. Dzięki temu uda się ograniczyć parowanie wody z gleby. Jeśli chcemy wzmacniać swoje rośliny warto dodać do wody specjalny nawóz. W czasie podlewania trzeba używać dobrze dobranej końcówki lancy, która powinna być regulowania ponieważ w ten sposób będzie można uzyskać odpowiedni strumień wody. Jest to ważne, by nie wypłukać gleby spod roślin bądź też nie doprowadzić do zniszczenia liści i kwiatów. Gdy podlewamy powinniśmy raczej unikać zraszania liści oraz kwiatów, owoców czy pędów roślin. Używany strumień nie powinien być rozproszony. Lepiej, by był skierowany na podłoże ale nie za bardzo mocny. W okresie letnim można nawozić rośliny ponieważ dzięki temu łatwiej im będzie przetrwać upały. W tym okresie również trzeba stosować specjalne opryski. Nawożenie najdłużej prowadzi się do lipca ponieważ w innym przypadku niepotrzebnie przedłuży się okres wegetacji i dojrzewania. Jeśli na drzewach jest zbyt dużo owoców to czasami warto je przerzedzić. Można to zrobić do końca czerwca. Dzięki temu unika się plonów, w których występować drobne owoce. W okresie letnim raczej lepiej sobie ograniczyć używanie chemicznych środków do ochrony roślin. Nie powinno się opryskiwać drzew dlatego że zbliżają się zbiory. Chodzi o to, by unikać dużej ilości chemii, która będzie pozostawać na owocach. Uprawa kabaczku Kabaczek to roślina, która należy do dyniowatych i będzie to warzywo lekkostrawne, które ma łagodny smak. Jest to bardzo zdrowa roślina, która ma w sobie wiele cennych składników. Obecnie staje się popularna i może być przygotowana na bardzo wiele różnych sposobów. Będzie się doskonale nadawać do przygotowania popularnego w naszym kraju leczo czy też jako dodatek do mięs.

Niektórzy przygotowują go panierowanego w bułce tartej bądź też w cieście. Kabaczek wbrew pozorom nie jest trudny w uprawie, będzie preferował podłoże próchniczne oraz żyzne. Najlepiej siać go w połowie maja. Warto wiedzieć, że kabaczek nadaje się do uprawiania w doniczce, nie trzeba do niego specjalnego ogrodu. Rośliny dyniowate nie lubią przesadzania, dlatego warto wcześniej zdecydować się na to, gdzie ma być sadzony. Jak uprawiać migdałek pełnokwiatowy? Migdałek to krzew, który występuje jako niskie drzewko szczepione. Jest to roślina, która ma ładne różowe kwiaty, które są podobne do małych różyczek. Migdałek będzie zakwitał w okolicach kwietnia i maja i ma bardzo dużo małych kwiatków. Będzie najlepiej się chował w miejscach nasłonecznionych, które są osłonięte od wiatru i mają żyzne podłoże. Bardzo źle reaguje na mróz i co parę lat powinien być przycinany.