Mamy nieruchomość i planujemy ją sprzedać. W tym przedsięwzięciu może nam pomóc biuro nieruchomości. Przed wyborem konkretnego biura warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

 

Jeśli miasto w którym poszukujesz nieruchomości jest np. Wałbrzych to wiesz, że na rynku działa coraz więcej biur nieruchomości za pośrednictwem których można sprzedać zarówno dom, mieszkanie jak i lokal użytkowy. Profesjonalne biuro pośredniczące w obrocie nierychomościami, do którego się zgłosimy, stworzy ofertę sprzedaży wraz z fotografiami mieszkania czy domu, a także pomoże w kompletacji potrzebnych dokumentów oraz w sprawach prawnych związanych z umowami czy przeniesieniem własności.

Jak wybrać dobre biuro nieruchomości?

Najczęściej biuro nieruchomości wybieramy z polecenia lub za pośrednictwem internetu. Jednak nie należy poprzestawać wyłącznie na tym, bowiem badając szczegółowo oferty współpracy z biurami nieruchomości zyskujemy więcej informacji i poczucie bezpieczeństwa, że trafimy na rzetelną firmę. Przede wszystkim sprawdzajmy zatem, czy biuro nieruchomości ma swoją siedzibę i jaki jest zakres jego działalności. Wybierajmy firmy, które zajmują się wyłącznie nieruchomościami, a unikajmy takich, dla których pośrednictwo w handlu nieruchomościami to tylko dodatkowa usługa. Może się zdarzyć, że zgłosimy się do agenta, który będzie chciał spotykać się z nami np. w kawiarniach czy innych lokalach, a wtedy może się okazać, że nie mamy do czynienia ze specjalistą. Pamiętajmy, że jedynie profesjonalny pośrednik nieruchomości jest w stanie udzielić nam pomocy w obrocie nieruchomością tak, abyśmy na tym skorzystali.

Kolejnym krokiem do sprawdzenia czy dane biuro nieruchomości jest rzetelną firmą jest dowiedzenie się czy posiada licencję i ważną polisę OC.
Najlepiej jest wybrać biuro, które posiada siedzibę w miejscu w którym znajduje się nieruchomość na sprzedaż. Sprawdzamy również na jakich portalach zamieszczane są ogłoszenia.

Niezwykle ważną kwestią jest przeanalizowanie umowy pośrednictwa. Uwagę należy zwrócić na takie elementy jak: na jaki okres zawieramy umowę, czy jest to umowa na wyłączność, czy otwarta, w jaki sposób przedłuża się umowa oraz jakie są warunki płatności prowizji.
Jeżeli już podjęliśmy decyzję o podpisaniu umowy bardzo istotną sprawą jest dopasowanie ceny do sytuacji jaka panuje aktualnie na rynku. Często bywa tak, że biura nieruchomości popełniają błędy przeceniając wartość naszej nieruchomości. Ma to niekorzystny wpływ na okres sprzedaży oraz zniechęca potencjalnych klientów do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

A może szukasz biura nieruchomości w Wałbrzychu? Jeśli tak – sprawdź koniecznie!

biuro nieruchomości Wałbrzych