Sypialnia to bardzo indywidualne pomieszczenie w domu, gdzie zazwyczaj nie zapraszamy gości. W sypialni ważna jest atmosfera i wybór odpowiednich lamp będzie miał na nią wpływ. Jeśli planujecie remont tego pomieszczenia, to zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem.

Bo liczy się klimat

Sypialnia jest miejscem, gdzie zazwyczaj odpoczywa małżeństwo. Kobiety od zawsze cenią sobie atmosferę, dlatego montaż na suficie oświetlenia punktowego będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Do wyboru mamy kilka technologii. Możemy skorzystać z listew ledowych, świetlówek kompaktowych lub pełnowymiarowych żarówek LED. Nie zaleca się stosowania halogenów, bo dają zbyt mocne światło o zbyt jasnej barwie, która powoduje rozdrażnienie, a nie rozluźnienie.

Żarówki punktowe LED

Sypialnia powinna mieć dwa źródła światła. Jedno źródło to żyrandol, zaś drugim powinny być żarówki LED, które dają przyjemne, nieco przytłumione światło. Cechą charakterystyczną żarówek LED jest fakt, że świecą dosyć słabo. Wybierając kombinacje kilku kolorów możemy stworzyć taką sypialnię o której zawsze marzyła nasza druga połówka.

Montaż żarówek punktowych nie należy do najprostszych. Zaleca się ich instalację w czasie trwania remontu a najlepiej, gdy montowany jest sufit podwieszany. Dzięki temu możemy odpowiednio skonfigurować instalację elektryczną, która będzie zasilać żarówki punktowe.

Oświetlenie sypialni to przede wszystkim nadanie klimatu temu miejscu. Jesteśmy przekonani, że sen przy lekko przytłumionych żarówkach LED będzie spokojniejszy, niż do tej pory.