Przy tak dużej inwestycji jaką jest zakup mieszkania, przy wyborze i już podczas dokonywania transakcji powinniśmy się kierować przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, to pozwoli ustrzec nam się przed popełnieniem błędu, którego będziemy żałować każdego dnia budząc się w naszych „wymarzonych” czterech ścianach.  

Przede wszystkim prowadząc negocjacje z deweloperem najważniejsze jest przekonanie o słuszności swoich postulatów i argumentów, w końcu walczymy o nasz nowy dom! Cena z ogłoszenia bardzo często jest zawyżona, więc prawdopodobieństwo jej zbicia jest duże. Co już jest dużym plusem po naszej stronie. 

Pamiętaj, że nastawienie do sytuacji i jej powodzenia to połowa sukcesu! 

Kolejnym elementem, którym nam pomoże jest, jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji, zebranie podstawowych i najważniejszych informacji na temat inwestycji, np. kiedy się rozpoczęła?, jaka część inwestycji już została sprzedana? Pomoże nam to w budowaniu argumentów oraz zwiększy prawdopodobieństwo zmniejszenia ceny.
W zanadrzu dobrze mieć również wszystkie wady i zalety oglądanego mieszkania, które pomogą nam w znalezieniu tego właściwego i wymarzonego oraz nasze oczekiwania. Czasem szukając godzinami mieszkania w końcu znajdujemy jedno, które na pierwszy rzut oka wydaje się idealne. Jednak często w takich sytuacjach nie dostrzegamy minimalnych braków, wad czy niezgodności z naszymi oczekiwaniami. W sporządzaniu listy warto również zawrzeć to, co my możemy zaoferować deweloperowi jako przeszli mieszkańcy, np. elastyczność płatności.  Określenie kosztów i zasobności naszego portfela również pomoże nam w prowadzeniu negocjacji. W ten sposób będziemy wiedzieli na co nas stać. 

Zachowaj czujność i zdrowy rozsądek! 

Przy zakupie mieszkania powinniśmy się kierować rozsądkiem i podchodzić do tego na chłodno. Pochopne decyzje nie są tutaj dobrym rozwiązaniem. Przedyskutowanie wybranych opcji z kimś, kto popatrzy na tą sytuację z dystansem pomoże nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Taka osoba zobaczy szczegóły, które my wypieramy z naszego postrzegania, a które mogłyby zaważyć na późniejszym użytkowaniu mieszkania.